Ženy. Naša budúcnosť?

Autor: Branislav Holbay | 6.12.2011 o 21:54 | (upravené 6.12.2011 o 22:11) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  763x

Poznáte ich. Krehké, citlivé, pojašené, krásne, sexi, emotívne, klebetné. Proste ženy.  Sú takmer všade, kde sa pozriete. To „takmer" hrá v tomto článku veľkú roľu. Viem si predstaviť kde by asi bolo ľudstvo, keby na svete existovali len muži. Každý by chcel byť bohatý, slávny, mocný a hrať sa na boha. Skončilo by to neustálym bojom o toto všetko. Boj by si vyžiadal tú najcennejšiu obeť - našu planétu. Našťastie tu máme ženy. Alebo oni majú nás. Bohužiaľ.

Na našu škodu sa najviac pohybujú v okruhu domácností. Riadenie firiem, štátu, ľudstva sa necháva na mužov. A tak to aj vyzerá. Možno tu máme výkonné krásne autá, špičkovú techniku, vynálezy, náštevu v kozme, teóriu relativity a mnoho iného, ale stratila sa nám jedna veľmi dôležitá vec: ľudskosť.
Súčasný úpadok spoločnosti je tomu dôkazom.

99% percent všetkého zla má na starosti mužské pohlavie. „Dokonalé" plemeno si to ale kvôli svojej ješitnosti nedokáže pripustiť. „Za všetko môže systém". Len zabúdajú, že ten systém, vytvárajú oni. Systém plný zla, násilia, krádeží, vymývania mozgov, propagovania materializmu, vojen, klamstva, potláčania duchovných a ľudských hodnôt.

Prečo o tomto píšem? Pretože nevidím iný spôsob, ako zachrániť štipku ľudskosti, ktorú ešte niektorí ľudia v sebe majú. Neustála diskriminácia, podceňovanie, utláčanie, kategorizácia žien do určitých oblastí nevyhovujúcim mužom, si vyberá daň na ich zmýšľaní a psychike. Majú ale naviac, ako len zastávať miesto v domácnostiach. Verím, že majú na to, byť nositeľmi našej budúcnosti. Prinajmenšom sa na nej vo veľkej miere podieľať.
Je tu ale jeden háčik. Musíme sa prestať hrať na pánov sveta a umožniť im to.

Preto podporujem ženy vôkol seba, ako môžem.
Verím im. Veríte im aj vy?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zo zasypaného talianskeho hotela zachránili osem ľudí

V hoteli sa v čase tragédie nachádzalo cez tridsať osôb.

SVET

Trumpovi prezradia, či existuje UFO a čo hovorila Merkelová

Trump sa skutočne tajné informácie sa dozvie až po inaugurácii.


Už ste čítali?