Novodobí Jánošíkovia

Autor: Branislav Holbay | 12.12.2011 o 18:05 | Karma článku: 5,90 | Prečítané:  1051x

Všetci kradnú. Niektorí menej, niektorí viac. Niektorí peniaze, niektorí druhému vzácny čas. Je úplne jedno či sú zelení, modrí alebo červení. Farba nehrá rolu.

 

Ách, to naše milované Slovensko.
Rozdiel medzi Slovenskom a inými krajinami je ten, že na Slovensku sa z kradnutia stal národný šport. Najľahšie sa kradnú spoločné peniaze všetkých nás, ľudí, ktoré tak s radosťou odovzdávame pravidelne do štátnej pokladnice - koryta. Tých pár vyvolených čo reprezentujú a hája záujmy nás, Slovákov, by vám o tom vedelo rozprávať hodiny. Majú v tom už svoje športové skúsenosti. Veď nečudujme sa, keď na nich neplatí rovnaký meter ako na bežného smrteľníka.
Dalo by sa povedať, že im môžeme závidieť. Ale ja im teda nezávidím. Každý je strojcom vlastného osudu. Skôr som toho názoru, že: „Na každého raz dôjde“. Tie nakradnuté milióny mu to aj tak raz spočítajú. Ani nebude vedieť ako.

A teraz čo?
Mám pocit, že naše Slovensko je už tak rozkradnuté, že tí, čo kradnú, už kradnú iným zlodejom. Kradnú si navzájom. Pomaly ale isto začína tento šport strácať úroveň. Kradnúť kradnuté...? Kto to kedy videl?!
Toto všetko by bolo vcelku v pohode. Žiaľ, ani nás si nenechávajú nepovšimnutým. Už dlho. Dnes je to ale horšie. Načierajú hlbšie a hlbšie do našich peňaženiek s odkazom „Berieme vám to vo vašom záujme. Musíme zachrániť koryto“. Slovák na to: „Veď dobre, šport treba podporovať.“

Jánošík sem, Jánošík tam...
Máme tu veľa týchto športovo založených zbíjačov. Sú takmer všade, kde sa pozriete. Kade chodia, tade zbíjajú. Škoda len, že si niečo mýlia. Chudobným berú a bohatým dávajú. To sú tí, naši, novodobí Jánošíkovia, ktorých tak povzbudzujeme...

Odkaz pre zbojníkov
Milí zbojníci. Keď už nás zakaždým ozbíjate, hoďte nám naspäť drobné, nech máte čo zbíjať i nabudúce. Bo inak, „nabudúce“ už nemusí byť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Rád si z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?